Velkommen til linjen for YouTube og Entreprenørskap!
Hvis du vil bli youtuber og vil utvikle deg sammen med andre kule folk som har gjort det før, kan denne linjen hjelpe deg med å nå målet.
I starten av skoleåret vektlegges det entreprenørmessige ved en virksomhet, der man gjør analyser av markedet og ser på hvilke muligheter man har for å utvikle bedriften. Basert på dette vil skolen komme opp med et opplegg skreddersydd til bedriften, og i samtaler med en ekstern veileder utarbeide en plan for året.
Gjennom å drive med YouTube og entreprenørskap lærer man mye om å skape innhold rettet mot en spesifikk målgruppe. Man lærer å filme, klippe og generelt utvikle seg i kreativ retning. Videre lærer man å markedsføre seg selv og kanalen. Dette er veldig nyttige kunnskaper og egenskaper å ta med seg videre i livet. Det å ha startet og å ha drevet en YouTube-kanal vil gjøre deg til en meget aktuell kandidat i en mengde mediebedrifter. Mange av Danviks samarbeidsbedrifter ønsker denne kompetansen. Danvik klarer knapt å levere nok praktikanter til andreårsordningen med praksisplasser som har nettopp denne kompetansen. Vil du bli en av dem?